Zookoutek pod Lovošem

Myšlenkou, která nás vedla k tomu, že jsme se rozhodli na Ranči vybudovat Zookoutek pod Lovošem, je soužití zvířat více druhů na jednom místě a zároveň s minimem omezení. Chceme ukázat, že i zvířata, která mnozí z Vás považují za hospodářská mohou vést šťastný a spokojený život.

Domov u nás našly: Gottingenské miniprasátka, kamerunské ovečky, USA hedvábničky, indičtí bězci, králíci, koně a kočky.

Některá zvířátka se dokonce pohybují přes den volně po Ranči, jiná chodí ven z ohrady pouze v našem doprovodu :-). 

Zvířátka jsou kontaktní a milují pohlazení. Poslouchají na svá jména, protože s nimi trávíme hodně času. Jsou pravidelně očkována, odčervena a kvalitně krmena.

Budeme rádi, pokud Ranč navštívíte s Vaším pejskem, abyste ho po celou dobu měli na vodítku. Jsou zvířata, kterým by volný pohyb psa způsobil stres a to určitě nechceme.

Dále bychom Vás moc rádi upozornili, že po celou dobu pobytu na Ranči jsou rodiče plně zodpovědné za své děti. To, že jsou naše zvířata ochočená neznamená, že nedokážou nikoho ohrozit. Stále to jsou zvířata. Prosíme Vás, abyste děti nikdy nenechávali bez dozoru. Děkujeme!

Program pro ubytované hosty 

1. Seznámení se zvířátky na Ranči

Rádi Vás seznámíme jednotlivě téměř s každým zvířetem, co u nás na Ranči bydlí a v krátkosti Vám o něm něco povíme. Společně si ho můžeme i pohladit, případně nakrmit (NIKDY NEKRMTE NIC BEZ NAŠEHO VĚDOMÍ).

2. Pomoc s prácí na Ranči

Pokud budete chtít, můžete se vy, případně Vaše děti zapojit do práce na Ranči a pomoc nám s rutinní prácí, kterou je třeba krmení zvířat, či úklid stájí. Pomocníků není nikdy dost :-).

3. Jízda na koni

Když to čas dovolí, po předchozí dohodě Vás rádi svezeme na koni. Berte však prosím v potaz, že koně jsou nám velmi blízcí, zatěžujeme je pouze tak, jak si myslíme, že je to vhodné. Navíc my sami chodíme každý den do práce a kromě zvířat máme i rodičovské povinnosti.  Pokud budeme mít čas a k dispozici vhodného koně, rádi Vás po dohodě chvilku povozíme, ale neberte dovolenou u nás jako prázdniny v sedle :-). Pokud byste si chtěli intenzivně zajezdit, moc rádi Vám doporučíme Ranč v nedalekém okolí.

Cena svezení na koni na dotaz.

4. Procházka se zvířaty - PŘIPRAVUJEME

V sezoně 2024 spustíme tento program.

Program pro veřejnost

Připravili jsme pro Vás zajímavý program, kde se určitě bude bavit celá rodina!

Nabízíme Vám:

Edukativní prohlídku Ranče - dozvíte se vše o našich zvířatech, jaké jsou nároky na jejich chov, odkud pochází a další zajímavosti. Informace přizpůsobujeme věku návštěvníků.

Vybraná zvířátka si společně nakrmíme - na Ranči platí přísný zákaz krmení zvířat bez našeho vědomí. S námi si však během prohlídky můžete zvířátka nakrmit vhodným krmivem, které od nás dostanete.

Svezení na koni - pohled z koňského sedla je přeci ten nejkrásnější! Dopřejte si i vy tento pocit krátkým svezením v sedle.

Relax na pastvinách pod Lovošem - ať už se u nás jen na chvíli zastavíte a odpočinete si, nebo necháte děti pohrát si na našem hřišti. Rádi Vám k tomu nabídneme malé občerstvení z našeho minibaru.

Cena prohlídky je 400 Kč pro 1 až 4 osoby.  Dále pak 100 Kč za každou další osobu. (Toto se netýká ubytovaných, ty mají prohlídku Ranče ZDARMA).

Termín prohlídky si prosím domluvte na emailu info@rancpodlovosem.cz, případně na telefonním čísle: 739 420 574. Zvířátka jsou pouze naše hobby, chodíme normálně do zaměstnání, a proto je důležité domluvit si společný čas návštěvy.

Veškerý výdělek v plné výši putuje dál na péči o zvířata, která se u nás mají (jak sami poznáte) prostě královsky :-).

Zookoutek byl vybudován a je provozován bez dotací.

Ubytování mají návštěvu Zookoutku samozřejmě ZDARMA. 


Koně

Na našem Ranči se nachází aktuálně 9 našich koní - soustředíme se na chov koní American Quarter Horse a American Paint Horse. V létě 2022 se na Ranči narodila 2 hříbátka - Lucky a Lucius. 

Kamerunské ovečky

Chováme kamerunské ovečky - holčičku Sky a Marsh a chlapečka Chase. Jsou ochočené a zvyklé na děti a jiná zvířata.


Gottingenská prasátka 

Na Ranči bydlela původně 2 Gottingenská prasátka - holčičky Chanel a Coco. Coco však krátce potom, co jsme si ji přivezli, začala přibírat na váze a nadělila nám v létě své 3 potomky. 2 holčičky se nám podařilo umístit do skvělé rodiny a na ranči zůstal s maminkou Spirit.

USA hedvábničky

Chováme několik USA hedvábniček - v současné chvíli máme slepičku Růženku, Andělku, Pomněnku, kohouta Barneyho a Bílého a dvě malá kuřátka, u kterých zatím čekáme, zda to bude slepička, nebo kohoutek.

Kočky Evropské

Svůj domov zde mají i 3 kočičky - Kačenka, Bambulka a kocourek Vinetou.

České slepičky

Na ranči bydlí asi 30 českých slepiček s kohoutkama.

Pejsci

Sami máme dva úžasné pejsky, kteří s námi na Ranči chodí.


Velmi rádi Vás Rančem po příjezdu provedeme a jednotlivá zvířata představíme, vy k ním budete mít volný přístup. Jediné, co si nepřejeme, aby nám zvířata někdo krmil bez našeho vědomí - a aby k nim někdo chodil přímo do ohrady - však pohladit si je můžete i přes ohradu :-).

Krmení zvířátek v zookoutku (ovce, slepice a prasátka) je po předchozí domluvě a pouze našim krmením.

Co se týče ježdění na koních, necháváme vše na individuální dohodě. Ke koním přistupujeme opravdu jako k živým bytostem- máme je rádi a s ohledem na to se je snažíme přiměřeně vytěžovat a zároveň Ranč je naše Hobby, nikoliv naše stálá práce - do té normálně chodíme :-))) . Proto po předchozí domluvě nabízíme jak jízdu na koni.

FOTOGALERIE

Rezervační formulář