Zookoutek pod Lovošem

Myšlenkou, která nás vedla k tomu, že jsme se rozhodli na Ranči vybudovat Zookoutek pod Lovošem, je soužití zvířat více druhů na jednom místě a zároveň s minimem omezení. Zvířátka v našem zookoutku se přes den pohybují volně po Ranči, na noc se poté zavírají do svých domečků. Na jednom místě žijí ovečky, prasátka i USA hedvábničky. A když to všechno vypustíme, pak se nám na Ranči pohybuje pestrý zvěřinec.

Zvířátka jsou kontaktní a milují pohlazení. Poslouchají na svá jména, protože s nimi trávíme hodně času. Jsou pravidelně očkována, odčervena a kvalitně krmena.

Chcete i Vy poznat naše zvířata? Přečtěte si níže, kdo u nás bydlí. Po předchozí domluvě (info@rancpodlovosem.cz, nebo 739 420 574)  nás poté můžete dorazit navštívit. Příspěvek za návštěvu Zookoutku je 50 Kč/osobu (děti do 2 let mají vstup ZDARMA). Příspěvek je dále použit na péči o zvířata, protože byl vybudován a je provozován bez dotací.

Ubytování mají návštěvu Zookoutku ZDARMA. 


Koně

Na našem Ranči se nachází aktuálně 9 našich koní - soustředíme se na chov koní American Quarter Horse a American Paint Horse. V létě 2022 se na Ranči narodila 2 hříbátka - Lucky a Lucius. 

Kamerunské ovečky

Chováme kamerunské ovečky - holčičku Sky a Marsh a chlapečka Chase. Jsou ochočené a zvyklé na děti a jiná zvířata.


Gottingenská prasátka 

Na Ranči bydlela původně 2 Gottingenská prasátka - holčičky Chanel a Coco. Coco však krátce potom, co jsme si ji přivezli, začala přibírat na váze a nadělila nám v létě své 3 potomky. 1 holčičku se nám podařilo umístit do skvělé rodiny a další 2 miniprasátka zůstala na Ranči. Jmenují se Rocky a Spirit.

USA hedvábničky

Chováme několik USA hedvábniček - v současné chvíli máme slepičku Růženku, Andělku, Pomněnku, kohouta Barneyho a Bílého a dvě malá kuřátka, u kterých zatím čekáme, zda to bude slepička, nebo kohoutek.

Kočky Evropské

Svůj domov zde mají i 3 kočičky - Kačenka, Bambulka a kocourek Vinetou.

České slepičky

Na ranči bydlí asi 30 českých slepiček s kohoutkama.

Pejsci

Sami máme dva úžasné pejsky, kteří s námi na Ranči chodí.


Velmi rádi Vás Rančem po příjezdu provedeme a jednotlivá zvířata představíme, vy k ním budete mít volný přístup. Jediné, co si nepřejeme, aby nám zvířata někdo krmil bez našeho vědomí - a aby k nim někdo chodil přímo do ohrady - však pohladit si je můžete i přes ohradu :-).

Krmení zvířátek v zookoutku (ovce, slepice a prasátka) je po předchozí domluvě a pouze našim krmením.

Co se týče ježdění na koních, necháváme vše na individuální dohodě. Ke koním přistupujeme opravdu jako k živým bytostem- máme je rádi a s ohledem na to se je snažíme přiměřeně vytěžovat a zároveň Ranč je naše Hobby, nikoliv naše stálá práce - do té normálně chodíme :-))) . Proto po předchozí domluvě nabízíme jak jízdu na koni.

FOTOGALERIE

Rezervační formulář