Zookoutek pod Lovošem

Myšlenkou, která nás vedla k tomu, že jsme se rozhodli na Ranči vybudovat Zookoutek pod Lovošem, je soužití zvířat více druhů na jednom místě a zároveň s minimem omezení. Chceme ukázat, že i zvířata, která mnozí z Vás považují za hospodářská mohou vést šťastný a spokojený život.

Domov u nás našly: Gottingenské miniprasátka, kamerunské ovečky, USA hedvábničky, indičtí bězci, koně a kočky.

Některá zvířátka se dokonce pohybují přes den volně po Ranči, jiná chodí ven z ohrady pouze v našem doprovodu :-). 

Zvířátka jsou kontaktní a milují pohlazení. Poslouchají na svá jména, protože s nimi trávíme hodně času. Jsou pravidelně očkována, odčervena a kvalitně krmena.

Chcete i Vy poznat naše zvířata? 

Připravili jsme pro Vás zajímavý program, kde se určitě bude bavit celá rodina!

Nabízíme Vám:

Edukativní prohlídku Ranče - dozvíte se vše o našich zvířatech, jaké jsou nároky na jejich chov, odkud pochází a další zajímavosti. Informace přizpůsobujeme věku návštěvníků.

Vybraná zvířátka si společně nakrmíme - na Ranči platí přísný zákaz krmení zvířat bez našeho vědomí. S námi si však během prohlídky můžete zvířátka nakrmit vhodným krmivem, které od nás dostanete.

Svezení na koni - pohled z koňského sedla je přeci ten nejkrásnější! Dopřejte si i vy tento pocit krátkým svezením v sedle.

Relax na pastvinách pod Lovošem - ať už se u nás jen na chvíli zastavíte a odpočinete si, nebo necháte děti pohrát si na našem hřišti. Rádi Vám k tomu nabídneme malé občerstvení z našeho minibaru.

Cena prohlídky je 400 Kč pro 1 až 4 osoby.  Dále pak 100 Kč za každou další osobu.

Termín prohlídky si prosím domluvte na emailu info@rancpodlovosem.cz, případně na telefonním čísle: 739 420 574. Zvířátka jsou pouze naše hobby, chodíme normálně do zaměstnání, a proto je důležité domluvit si společný čas návštěvy.

Veškerý výdělek v plné výši putuje dál na péči o zvířata, která se u nás mají (jak sami poznáte) prostě královsky :-).

Zookoutek byl vybudován a je provozován bez dotací.

Ubytování mají návštěvu Zookoutku samozřejmě ZDARMA. 


Koně

Na našem Ranči se nachází aktuálně 9 našich koní - soustředíme se na chov koní American Quarter Horse a American Paint Horse. V létě 2022 se na Ranči narodila 2 hříbátka - Lucky a Lucius. 

Kamerunské ovečky

Chováme kamerunské ovečky - holčičku Sky a Marsh a chlapečka Chase. Jsou ochočené a zvyklé na děti a jiná zvířata.


Gottingenská prasátka 

Na Ranči bydlela původně 2 Gottingenská prasátka - holčičky Chanel a Coco. Coco však krátce potom, co jsme si ji přivezli, začala přibírat na váze a nadělila nám v létě své 3 potomky. 1 holčičku se nám podařilo umístit do skvělé rodiny a další 2 miniprasátka zůstala na Ranči. Jmenují se Rocky a Spirit.

USA hedvábničky

Chováme několik USA hedvábniček - v současné chvíli máme slepičku Růženku, Andělku, Pomněnku, kohouta Barneyho a Bílého a dvě malá kuřátka, u kterých zatím čekáme, zda to bude slepička, nebo kohoutek.

Kočky Evropské

Svůj domov zde mají i 3 kočičky - Kačenka, Bambulka a kocourek Vinetou.

České slepičky

Na ranči bydlí asi 30 českých slepiček s kohoutkama.

Pejsci

Sami máme dva úžasné pejsky, kteří s námi na Ranči chodí.


Velmi rádi Vás Rančem po příjezdu provedeme a jednotlivá zvířata představíme, vy k ním budete mít volný přístup. Jediné, co si nepřejeme, aby nám zvířata někdo krmil bez našeho vědomí - a aby k nim někdo chodil přímo do ohrady - však pohladit si je můžete i přes ohradu :-).

Krmení zvířátek v zookoutku (ovce, slepice a prasátka) je po předchozí domluvě a pouze našim krmením.

Co se týče ježdění na koních, necháváme vše na individuální dohodě. Ke koním přistupujeme opravdu jako k živým bytostem- máme je rádi a s ohledem na to se je snažíme přiměřeně vytěžovat a zároveň Ranč je naše Hobby, nikoliv naše stálá práce - do té normálně chodíme :-))) . Proto po předchozí domluvě nabízíme jak jízdu na koni.

FOTOGALERIE

Rezervační formulář